Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Velká Británie

Zájezd do jižního WALESU, Anglie a Belgie 2018

3.–11. května 2018, program zájezdu

  
(více fotografií)

Letos jsme absolvovali na AG vůbec poprvé zájezd do Walesu…
Studenti 1. až 3. ročníku si dlouhou cestu autobusem zpestřili nejprve návštěvou romantického městečka Bruggy (v Belgii) s výstupem na Belfort Tower a projížďkou na lodičkách. Počasí nám přálo, sluncem ozářené Cliffs of Dover nás vítaly při plavbě na trajektu přes The English Channel. Po krátké zastávce v malebném Canterbury se staroanglickou katedrálou nás čekalo jedno z největších lákadel zájezdu, prohlídka Warner Bros Studios  London, kde po deset let vznikala nejúspěšnější filmová série o Harrym Potterovi, bylo tak možno nahlédnout do zákulisí světa filmových efektů a tajemných triků. Další cesta už vedla do hostitelských rodin v Cardiffu, které byly většinou milé, pohostinné i komunikativní. V několika dnech jsme kromě zajímavostí v hlavním městě jako Cardiff Castle a Principality Stadium navštívili i různá místa v blízkém okolí - skanzen St.Fagans, port of Cardiff a prozkoumali jsme vlastně celý jižní Wales, tedy i starobylé památky - trosky kláštera Tintern Abbey a Chepstow Castle, a dokonce jsme podnikli i výlet na poloostrov Gover s krásnou pětikilometrovou písečnou pláží Rhossili Bay. Kromě toho jsme v po tři dopoledne procvičovali angličtinu s lektory z cardiffské jazykové školy. Na území Anglie jsme navštívili ještě městečko Bath s jeho proslulými Roman Spa. Po cestě do Londýna jsem se zastavili také u magických kamenů Stonehenge. V Londýně jsme se nejprve zchladili v proslulé Westminster Abbey a po celodenní prohlídce centra jsme po setmění obdivovali překrásný výhled z nejvyššího mrakodrapu The Shard na večerní velkoměsto London
Stálo to za to.
 

Zájezd do Amsterdamu, SKOTSKA a Anglie 2017

4.–12. května 2017, program zájezdu

 
(více fotografií)

Dne 4. května v pozdních hodinách se v deštivém počasí sešlo na Zličíně 66 studentů AG připravených strávit noc a mnoho dalších hodin v již přistavěném dvoupatrovém autobuse na cestě do Skotska a Anglie. Zmoklí až na kost jsme usedli do sedaček, zatím netušíce, že v nich strávíme naše mládí.
První noc jsme zdárně přežili a ráno už bloudili uličkami historického centra Amsterdamu. Neunikl nám Květinový trh, kde pár nešťastníků nakoupilo tulipány, které do konce zájezdu stihly zplesnivět, a ti chytřejší se pouze kochali pohledem. Hodinová plavba na grachtech nám odhalila krásy města z jiného pohledu a návštěva Van Goghova muzea ty více umělecky založené z nás naprosto nadchla.
Pokus o včasný sraz bylo pro pár z nás výzvou, ale naštěstí na nás trajekt počkal, a tak jsme se mohli 16 hodin plavit do Newcastlu. Každý tento čas zúročil jinak – někdo v kině, v kajutě a jiný v bufetu.
Následující den, po přejezdu do vedlejšího města, naše kroky vedly k paláci Hollyroodhouse, kde občas sídlí britská královna. Abychom pouze neobdivovali krásy Edinburghu a prohloubili také své znalosti, naší další zastávkou bylo interaktivní muzeum Dynamic Earth.
Po dvou nocích mimo postel většina z nás náležitě ocenila lože (a wifi) v hostitelských rodinách ve Stirlingu. Odpočatí jsme tak byli připraveni na celodenní výlet do Skotské vysočiny. Přestože cesta trvala déle, než nám bylo libo, stála za ty exkluzivní výhledy, které se nám nabízely ze všech stran. Ve Fort Augustu, jakožto naší cílové destinaci, jsme si nemohli nechat ujít plavbu po jezeře Loch Ness. Nessie se nám zdárně vyhnula a nám nezbývalo než se vrátit zpět do Stirlingu. S umrzlým nosy jsme ještě spěšně zhlédli Neptunovy schody a již nasedali do vyhřátého autobusu.  Ten večer naše instagramy zahltily fotky z onoho výletu od smutného údolí Glencoe až po selfie s horou Ben Nevis.

  

V odpoledních hodinách česká výprava zavítala na hrad Stirling, který již zprvu působil velice okázalým dojmem. Odpoledne jsme strávili anglickou výukou, na které si většina z nás začala vážit našich hodin angličtiny. Abychom rozptýlili myšlenky, vyšli jsme si k památníku Williama Wallace, o kterém jsme slýchali po dobu celého zájezdu pouze v samých superlativech.
Superlativy bychom také mohli použít při popisu Edinburghu, který jsme další den opět navštívili a zkoukli místa, které jsme v předešlé návštěvě nestihli. Nedá mi nezmínit se o královské lodi Britania, se kterou se plavila královna až do roku 1997 a nyní je zpřístupněná veřejnosti.
Náš pobyt ve Stirlingu se přiblížil ke konci a my jsme již byli na cestě – směr Bradford. U kovářství ve vesničce Gretna Green byla poslední možnost přičichnout ke Skotsku, neboť za pár hodin jsme již procházeli útrobami katedrály York Minster v Yorku.
Poslední město, které naše výprava stihla projít, byl Londýn. Prošli jsme většinu památek počínaje divadlem Globe, kde se na nás připravili a přichystali nám nejen prohlídku divadla, ale také zábavní program. Bohužel nejen našemu pobytu v Londýně ale i celému výletu zazvonil zvonec a zájezdu byl konec, a tak nám nezbývalo než nalodit se na trajekt a dokodrcat se dlouhou cestu domů.

Lenka Nawaisehová, 2.D

 

Zájezd do Anglie a Irska 2016

2.–10. května 2016 program zájezdu

Reportáž ze zájezdu otištěná ve školním časopise, autor Markéta Majerová:

 

Fotografie ze zájezdu:

    

(více fotografií)

Zájezd do Anglie (a Paříže) 2015

8.–15. května 2015 (program zájezdu)

AG Trip to Paris and England 2015
Our trip began on Friday 7th May at 3 o’clock. We set off from Zličín and continued through Germany to France. On Saturday morning we arrived in Paris. We started our tour around Paris on the Eiffel tower and then continued with a boat cruise, walked by the river Seine towards Notre-Dame and ended in Montmartre. We spent the following night in a hotel near Calais.

 

We had to get up very early next morning because of the ferry departure. Right after stepping on the British territory we went to our first trip destination – Stonehenge. After this fascinating sight we visited the city of Torquay for a moment and then headed to Plymouth. Our host-families picked us up on the car park and we continued to their houses.
On Monday morning our three-day English course began. We divided into three groups by our level. After three lessons we went for a trip to a castle (more likely a ruin) Tintagel in Cornwall. This destination became one of our most favorite ones throughout the entire week spent in England. The ruin of the castle wasn’t all that interesting but the magnificent view over the sea fascinated me!

 

Tuesday also began with English lessons. Next we had an hour of free time to spend in Plymouth. Almost everyone (okay, mostly girls) went shopping in Primark. After an hour of stressful shopping we all met again and set off to the seaport for a boat cruise. Though the wind was blowing quite strong, we had a really good time. Our coach picked us up and took us to the Drtmoor national park. The bus followed a windling road through the beautiful nature of England. At one point a herd of cows entered our way and we had to wait for about 10 minutes until they left.
Wednesday, after our last lessons, we persuaded the guide to give us more free time in Plymouth. Then we went on a trip to the Eden Project. This attraction is placed in Cornwall as well and it gives you an opportunity to visit a tropical and Mediterranean environment.

 
(více fotografií)

We spent our last day in England in London. After saying goodbye to our host-families we started a long journey to the capital city. We started our tour by St. Paul’s Cathedral, continued with a visit of Madame Tussaud´s, London Eye and then a short walk towards Piccadilly Circus. We got an hour of free time and then our tiring journey to Prague could began.
I would like to thank all the organizers for organizing such an amazing and enriching trip and to all the participants for making it as amazing as it was.

Jana Pokorná, 3.A

Zájezd do Londýna 2014

9.–16. května 2014

 

(více fotografií)

 

Zájezd do Anglie a Skotska 2012

Ve dnech 17.4.–26.4.2012 se zájemci z 1.–3. ročníku zúčastnili 10denního poznávacího a jazykového zájezdu do Anglie (Londýn, York, Canterbury, Dover…) a Skotska (Edinburgh, Loch Lomond, Stirling, the Lake District, Windermere, Birmingham…) – viz program.

  

(více fotografií)

AG v Edinburghu

V úterý 17.4 jsme nabrali v Praze naši anglofonní průvodkyni a vydali se na dlouhou cestu do Skotska. Po zhruba patnácti hodinách strávených v autobuse jedoucím napříč Evropou jsme dorazili do Calais,  kde jsme se trajektem přepravili na druhý břeh La Manche, tudíž do Velké Británie. Hned po příjezdu následovala procházka k White Cliffs of Dover, posléze i městem samotným.  Po krátké pauze na čaj či kávu byla prohlídka Dover Castle.  Větrné počasí nás celkem zaskočilo, ale neodradilo od krásné hradební vyhlídky na moře a krajinu obklopující Dover. Po další přestávce vynucené nepříznivým počasím jsme nasedli do autobusu a po pár hodinách vyčerpávající jízdy ulehli do postelí  hostelu v Yorku.

Druhý den začal prohlídkou historického centra Yorku zahrnující slavnou katedrálu York Minster, největší v Severní Evropě.  Po její návštěvě se naše výprava rozprchla do malých uliček velkého města a užívala si volno chozením po obchodech, které trochu kazil déšť, jenž nás provázel celým dnem. Výlet do Yorku byl zakončen výstupem na Clifford's Tower. Po dalších proseděných hodinách v autobusu jsme projeli skotskou hranici a konečně dorazili do dlouho očekávaného Edinburghu. Rychlý výstup uprostřed centra jsme zvládli na jedničku, poté, časem ani deštěm nestíháni, jsme si užívali Edinburgh Royal Mile spolu se skotským dialektem(celkem dobře zvladatelným). Večer si nás vyzvedli naši "rodiče",  kteří nám po rychlém zabydlení připravili večeři.

Ráno po snídani jsme ihned odjeli do centra Edinburghu, kde měly proběhnout naše první hodiny angličtiny.  Každou hodinu si pro nás různí lektoři připravovali hry a texty, ve kterých byly obsaženy nejdůležitější informace
 o Skotsku.  Po konci výuky si nás vyzvedli naši profesoři a spolu s námi i průvodkyní se vydali na Edinburgh Castle. Od té doby, co jsme přijeli do Skotska, jsme měli podezřele velké štěstí na počasí, proto byl výhled z hradu na celé město krásný, nerušen pochybnými mraky či deštěm. Po zhlédnutí korunovačních klenotů a prohlídce celého hradu jsme se vrátili odpočinout si zpět do rodin.

A čtvrtého dne nás čekal slavný Stirling,  pro všechny známý především bitvou a památníkem Williama Wallace,  skotského hrdiny,  jak jistě víte. Po prohlídce Wallacova památníku jsme se přesunuli na hrad a poté do města.  Měli jsme štěstí,  protože právě v ten den začínaly na hradě oslavy Královniných narozenin.
Další zastávkou bylo veliké jezero Loch Lomond  a vyhlídka na okouzlující scenérii the Trossachs.  Následoval návrat do rodin.

Další důležitou zastávkou v Edinburghu byl Holyrood Palace,  který je v těsné blízkosti Skotského parlamentu.  Po návštěvě tohoto paláce jsme měli čas projít se parkem a prohlédnout si Holyrood park tyčíčí se nad ním. Konečně jsme také viděli přístav v Edinburghu, kde se konala další zastávka - návštěva slavného parníku Britannia, který nás překvapil nejen komfortním vybavením, ale i guidy v českém jazyce. Následovala cesta do Glasgow. Tam jsme si prohlédli katedrálu sv. Munga a prošli se centrem. Další den nás čekala prohlídka katedrály St. Giles a  poslední noc u rodin. Ráno nato,  po dopoledním vyučování, jsme opustili Edinburgh a po projížďce národním parkem Lake District a městečkem Windermere jsme  den zakončili v Birminghamu.

Už pár dní předem nám bylo známo, že nemáme v Londýně očekávat hezké počasí, ale to, co nás tam zprvu překvapilo, jsme opravdu nečekali. Po prohlídce London Eye, Westminster Palace, Big Benu a „mekáče“ se počasí trochu uklidnilo a mohli jsme se rozprchnout okolo Trafalgar Square. Vyhlídkovou lodí jsme se dostali až k Toweru a Tower Bridge, který nás zavedl na druhou stranu Temže a podél ní až k muzeu Tate Modern, kde už se blížil konec naší cesty. Nedaleko St. Paul´s Cathedral nás vyzvedl autobus a po dlouhé cestě dojel až do Prahy.

Myslím si, že výprava do Skotska splnila moje očekávání, a po těchto zkušenostech bych se tam někdy velice ráda vrátila.

Helena Staňková, 2.D

AG Trip to Scotland

Participants of the trip gathered on 17th April in the early afternoon to get on the coach which was about to become our home for the following few days. No stops for sightseeing were made on our way to Calais, France where we boarded a ferry and landed safely early in the morning, white cliffs of Dover on our sight and strong winds at our backs. Finally, we got a chance to stretch our legs a bit and walk around the town of Dover. After taking some photos on the shore, we spent most of the time in Dover Castle or shopping, so the not exactly convenient weather wasn’t that big of a bother after all.

Due to lack of time and overall tiredness, we democratically decided to skip the visit of Canterbury and continue straight to a hostel in York. The next day we walked around the city and visited our first English cathedral. Several more were about to come and feed our curiosity about sacral buildings, however, some comments appeared throughout the trip that maybe there were too many of them. In the afternoon we travelled farther north, stopped and took some photos at the English/Scottish border and then “landed” in Edinburgh. The funny thing is, it was only when we got there and found out how Edinburgh and Penicuik are pronounced properly (and with a little bit of Scottish accent).

The next five days were spent quite pleasantly with truly lovely weather that broke down all prejudices and allowed us to fully enjoy a breathtaking panorama of the Scottish hilly land and discover well maintained Stirling castle we visited on Saturday. Some of the students had the chance to taste haggis: the traditional Scottish dish made of sheep’s plucks and cooked in its stomach. They actually sell this food in tins just like they do so with beans all over England but I don’t think that any of us had the courage to buy one of those. I wonder if the stomach is included in the tinned version…

Far more fun were some Scottish expressions and poems we practised at the language school we attended. To my surprise, the school attendance wasn’t troublesome at all because the teachers obviously had a lot of experience with teaching foreigners and I think that everybody had a chance to practice their English speaking skills.

On our way back, we stopped in London for the whole day. I think the most interesting place we visited was the London Eye. Luckily enough, right after we got off, a storm occurred but when we had been up the sun was shining.
To finish, I’d like to thank everyone who made this trip possible. It was a great opportunity to travel and educate oneself in a new way.

Helena Paulasová, 2.B