Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).

Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Anglické akce

Karaoke party

29. 6. 2022

 

 

 

(více fotografií)

 

Studium VŠ v zahraničí

Ve středu 13. října 2021 proběhly pro 4. ročník prezentace v angličtině o možnostech studia v zahraničí v podání Nikol z UniLink. Toto poradenské centrum zprostředkovává přihlášky k vysokoškolskému studiu ve Velké Británii, Irsku, Německu a Dubaji.

    

 

Film Club – Parasite

Ve středu 6. října 2021 v 17:30 hod byl v atriu AG pod vedením brit ského lektora Michaela Anslowa zahájen FILM CLUB pro studenty i profesorský sbor úspěšnou jihokorejskou černou komedií PARASITE (2019), cenami ověnčeným snímkem režiséra Bong Joon-hoa s prvky thrilleru, dramatu, i satiry, a přinesl skutečně nepředvídatelný divácký zážitek.

 

 

BBC Big Live Class

V úterý 24. listopadu 2020 si někteří studenti z pokročilých skupin 3. a 4. ročníku přivstali, aby si zpestřili online výuku angličiny mezinárodní vyučovací hodinou ve spolupráci s Pearson and BBC Big Live Lessons. Velmi sympatický anglický lektor Dan Shepherd probíral přitažlivou formou téma The Cost of Higher Education. Kromě zajímavého videa z reálného prostředí a práce s předem staženými pracovními listy tak mohli zúčastnění sdílet své dojmy a názory v chatu nebo hlasovém záznamu se studenty z jiných škol z České republiky, ale i z Polska a Slovenska.

 

Anglické divadelní představení

V pondělí 30. 9. 2019 v Divadle U Hasičů zhlédli studenti 2. ročníku anglický muzikál The Sound Of Music (Richard Rodgers – Oscar Hammerstein) v nastudování HAP PZ.

Ohlasy studentů
The Sound of Music – a review by Eleanor:
Today we went to see a musical called The Sound of Music, it is a musical set back in 1938, in Austria. The story started by the main character Maria moving from a monastery to the Von Trapp family as a punishment, Maria soon realised she loves the Von Trapp children and as the story continues, it becomes clear that the main topic of this play is to be kind, loving, passionate and able to change because of someone you love, I think Maria and Baron von Trapp showed us that the best.
What I loved about this show was the confidence of the actors, you could see that they were a little bit nervous (who wouldn’t be), but I was convinced that their passion for acting wasn’t ,fake’ and that they really enjoyed themselves. My favourite character was the ´telegram´ boy, I really liked his pronunciation and the fact that I understood him everything, I remember him as the Carnivore plant from another play we went to see, he was my favourite character there also. I guess I just overall loved the energy he was spreading amongst us.
There were a few things I didn’t like, for example the sound system wasn’t ready to handle all these powerful voices, therefore the room was a bit shaky at times and some unpleasant noises came out of the speakers once in a while, and the opposite problem was the fact that I couldn’t hear certain singers at times, but I believe it was an issue of the sound system, because the singers and actors were great.
Overall, I enjoyed this play more than I earlier had expected and I wouldn’t mind seeing this group of actors again in another musical.

The Sound of Music – a review by Cathy:
I've heard of this musical but until Monday, I'd never seen any of its version. Therefore, I didn't know what to expect, but I hoped it would be interesting. To my disappointment, it wasn't. The plot is full of predictable clichés, I knew exactly how it would end since the first ten minutes. The characters are plain without any exceptional quality. It's supposed to be a romantic musical, but even Twilight have a better love story than this. Moreover, I didn't quite understand the side story with the nun and the children. Sometimes it disturbed me from the main plot.
As for the actors, I can't complain. We already saw some of them at the musical The Little Shop of Horrors, which I genuinely enjoyed, and their performance was excellent. Furthermore, I can't imagine standing on a podium in front of maybe hundreds of children in my age and play, sing and even dance. I admire them for their braveness.
In the musical the most important thing should be the music and that's the problem for me. I prefer the story or acting performance before music, so musicals aren't really my cup of tea. The actors were singing well, especially the actress who played Maria, I enjoyed her parts in songs. But when the mother superior was singing I had to plug my ears, because her tones were way too high for me. Also, the most of the songs were repeated more than two times and it got tiresome listening to the same songs all over again.
In conclusion, I appreciate actors´ efforts but I can't say that I enjoyed the play. Since the first half I was bored and waiting for it to end. But it wasn't the actors´ mistake, I just find the plot overall bland.

 

Spolupráce s organizací Steve Sinnott Foundation

V pátek 26. dubna 2019 Ann Beatty, ředitelka organizace SteveSinnottFoundation zavítala poprvé do Prahy, aby navštívila školy zapojené do programu UNESCOasp a mj. přijala pozvání i na naše Akademické gymnázium, kde se setkala s ředitelem PaedDr. Milanem Štěrbou. Během své prezentace „Vzdělání pro všechny“ nás seznámila s prací a náplní organizace Steve Sinnott Foundation, kterou zastupuje a která si klade za cíl „vzdělání pro všechny“ po celém světě.
Návštěva měla nemalý úspěch a vyústila ve spolupráci s naší školou a vzdělávacím centrem (Learning Resource Centre) v nepálském městě Tansen. Věříme, že je to začátek úžasného a dlouhotrvajícího partnerství mezi dvěma vzdělávacími institucemi.
Pokud máte zájem se zapojit do tohoto projektu, pište, prosím, na email michael.anslow @ agstepanska.cz nebo ho kontaktujte osobně.

  

On Friday 26th April Ann Beatty (chief executive) of the SteveSinnottFoundation came to Prague to visit the UNESCOasp schools and at short notice came to Akademicke Gymnazium  to meet the headmaster, Mr. Milan Sterba and for a presentation on the work that they do around the World trying to provide Education for all.
The presentation and meeting were a great success and the headmaster has agreed on a Global Learning partnership with the SteveSinnottFoundation and a Learning Resource Centre (LRC) in Tansen, Nepal.
We hope it is the beginning of a wonderful long term educational and cultural partnership.
If you are interested in this partnership and would like to get involved please contact Mike Anslow at michael.anslow @ agstepanska.cz or approach me around the school.

 

Filmové představení Green Book

Zatímco maturanti se soustředili na závěrečné písemné práce a testy z cizích jazyků, studenti 1.–3. ročníku se ve čtvrtek 11. dubna 2019 sešli v kině Světozor, aby zhlédli jeden z nejúspěšnějších filmů roku - road movie Green Book (Zelená kniha), který režíroval Peter Farrelly. Film získal pozitivní recenze od diváků i kritiků - Oscar i Zlatý globus za nejlepší film, za nejlepší původní scénář (Farrelly, Brian Hayes Currie a Nick Vallelonga) i za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Mahershala Ali). Studenti AG se o tomto americkém snímku vyjadřovali rovněž velmi pochvalně...

 

Americký diplomat na AG: přednáška U. S. Foreign Policy

Americký diplomat – pan Douglas Morrow, který navštívil Akademické gymnázium dne 17. dubna 2019, se nejprve představil studentům 3. a 4. ročníku pokročilou češtinou a dále ve své rodné angličtině rozvíjel některá témata z oblasti současné zahraniční politiky Spojených států. Ve svých přednáškách se zabýval především podobnostmi a zásadními rozdíly v prezidentských obdobích Baracka Obamy a Donalda Trumpa a reagoval na další dotazy, které přicházely z řad studentů. Kromě ryze politických témat se tak dotkl i některých záležitostí týkajících se např. náplně práce diplomata či odlišností v přístupu Američanů a Čechů apod. Dozvěděli jsme se i to, že o práci v diplomatických službách konkrétně na Americké ambasádě v Praze je mezi diplomaty mimořádný zájem.

 
(více fotografií)

Prezentace o studiu v Británii

Ve středu 20. března 2019 jsme na naší škole zorganizovali setkání studentů 3. ročníku se zástupcem Canterbury Christ Church University ve Velké Británii a referentkou agentury CZECH-US, kteří v rámci programu "Studium v zahraničí" představili studentům širokou nabídku bakalářských oborů, vysvětlili hlavní rozdíly mezi českým a britským vysokoškolským vzdělávacím systémem, přiblížili podmínky přijímacího řízení, financování a nabídli do budoucna příp. bezplatnou asistenci.

 
(více fotografií)

 

Český model amerického kongresu

Ve dnech 9.–14. 9. 2018 probíhal v Plzni Český model amerického kongresu (http://americkykongres.cz). Jedná se o jednu ze studentských politických simulací, tentokrát jak název napovídá, představující Kongres Spojených států amerických. Simulovány nebyly ale pouze jen komory Kongresu, tedy Senát a Sněmovna reprezentantů, ale i Exekutiva, novináři, lobbisté a Etická komise. Šlo tedy o velmi komplexní simulaci a každý si mohl vybrat, co jej zajímá.

   

Z našeho gymnázia jsem se zasedání účastnila pouze já – Jana Součková z 3.B, a to na pozici demokratické poslankyně ve výboru pro vládní dohled (Sněmovna reprezentantů) za stát Maryland. Každý svou roli musel ztvárnit co nejvěrněji, načíst si stanoviska své politické strany a frakce a dále se rozhodovat podle nich. Na konci týdne byl totiž hodnocen za připravenost, rétoriku, spolupráci, mediální obraz a věrohodnost.

ČMAK nás v tom naštěstí ale nenechal bez přípravy. V pondělí se konaly přednášky o historii strany, sezení s předsedy frakcí a svůj proslov měl dokonce i Stephen King, velvyslanec USA v České republice. O trochu chytřejší jsme se tedy od úterka do čtvrtka věnovali zasedáním v našich komisích a probírali jim přidělená témata, v mém případě indiánské rezervace, federální ID a Národní gardu. Jiné komise měly však i kontroverznější témata jako např. jižní hranici s Mexikem, držení zbraní či Middle East Reconstruction Act. Během zasedání pracovali i lobbisté a často se uplácelo, a tak měli novináři každý den o čem psát a etická komise koho vyslýchat. Dostat se do tisku je během simulace jeden z vašich cílů, jelikož každé zviditelnění vaší osoby se vidí pozitivně. Za získané peníze jste si dokonce mohli i natočit spot do ČMAK zpráv, které byly promítány každý večer. A když jste se doopravdy hodně snažili, mohli jste se dostat i do příspěvků na Twitter paní prezidentky. Pátek už patřil jen briefingu strany a následnému plenárnímu zasedání, kde jsme rozhodovali o přijetí či zamítnutí zákonů.

Český model amerického kongresu bych vřele doporučila každému, koho alespoň trochu zaujal.

Jana Součková, 3.B

 

Muzikál Little Shop of Horrors

Studenti 1. ročníku se 5. června 2018 vypravili do Paláce Hybernia, aby zhlédli anglický muzikál Little Shop of Horrors (Howarda Ashmana a Alana Menkena), nastudovaný v produkci Hudební akademie Praha PZ společně s profesionálními umělci (operními sólisty). V hlavní roli se blýskla absolventka Akademického gymnázia Patricie Urbanová.

Jedná se o vtipný a originálně zpracovaný příběh dvou mladých lidí, snílků „ztracených“ v reálném světě plném sociálních předsudků a krutých individuí, kteří využívají jejich křehkosti a citlivosti. Lidská zloba a komplexy slaboduchých zloduchů jsou zde ztělesněny nejen reálnými postavami z příběhu, ale zhmotňují se i v podobě „masožravé“ květiny, která je schopna se množit a zlo dále šířit. Komediálně zpracovaná lovestory s hororovými prvky studenty pobavila i přiměla i k zamyšlení. Představení se studentům velmi líbilo a zakoupením vstupného se zároveň zapojili do podpory nadace DOBRÝ ANDĚL.

 

History of England, Part 1 a Part 2

Ve středu 23. 5. 2018 se studenti 1. a 2. ročníku vydali do Reduty na anglické představení English Educational Theatre The Bear, aby si v odlehčené formě připomněli některé události z dějin Anglie.

 

 

Předávání certifikátů FCE a CAE

Studenti 3. a 4. ročníku po zkouškách FCE, CAE – držitelé certifikátů z Cambridge. Blahopřejeme!

 

 

Americký diplomat na AG

 
(více fotografií)

Ve středu 11. dubna 2018 jsme přivítali na AG diplomata z Velvyslanectví USA v České republice. Ve dvou přednáškách v angličtině pan James Tira seznámil maturanty s hlavními úkoly americké ambasády v Praze, pohovořil o zajímavých stránkách i úskalích na základě bezmála dvacetileté zkušenosti z vlastního života diplomata. Díky dotazům studentů se věnoval i aktuálním otázkám zahraniční politiky USA, zhodnotil vývoj česko-amerických vztahů a dotkl se i ryze českých vnitropolitických témat. Zprostředkovatelka akce paní Tereza Kamal rovněž upozornila na různé akce, které pořádá Americké centrum i pro studenty. Ohlasy na přednášky byly velmi příznivé. Pan Tira v závěrečném poselství varoval studenty před velkým problémem současných médií – dezinformací – a nabádal všechny ke sledování různých mediálních zdrojů. Dále vyzýval studenty k dalšímu sebevzdělávání a pracovitosti, bez nichž lze těžko dosáhnout profesionálního úspěchu.

 

Návštěva Amerického centra

 

Dne 19. 12. 2017 jsme se studenty druhého ročníku navštívili Americké centrum, které je součástí Amerického velvyslanectví v Praze. Poslechli jsme si zajímavou přednášku týkající se vzdělávání v USA a poté jsme si prohlédli místní knihovnu, kam se také mnozí studenti zaregistrovali.

prof. Kletečková a Palasová

 

Muzikál Joseph and the amazing technicolor dreamcoat

V pondělí 16. 10. 2017 se studenti Akademického gymnázia sešli v Divadle Hybernia , aby podpořili mimořádný projekt HAP PZ, nastudování hudebního představení v anglickém originále – muzikálu JOSEPH AND THE AMAZING TECHNICOLOR DREAMCOAT (Tim Rice a Andrew Lloyd Webber). Mezi zpěváky a herci na jevišti se představili i absolventi AG – Patricie Urbanová, Tomáš Vonšovský a přímo v titulní roli Jakub Tesař. Výtěžek ze vstupného byl zaslán na podporu nadace DOBRÝ ANDĚL, která pomáhá rodinám s dětmi se závažným onemocněním.

 

Work and Study in New Zealand...

1.12.2016
V zajímavé přednášce v AJ Work and Study in New Zealand... se prof. Michal Turek podělil se skupinami 4.B a 4.C o vlastní zkušenosti z několikaletého pobytu na Novém Zélandu i jiných zemích. Motivoval a inspiroval tak některé studenty k vlastním cestám za poznáním.

  

 

Americký diplomat na AG

Ve středu 2. 11. 2016 proběhla na AG velmi zajímavá přednáška v angličtině k mimořádně aktuálnímu tématu: PREZIDENTSKÉ VOLBY V USA, kterou znamenitě vedl rada pro politické a ekonomické záležitosti Jim Merz z Velvyslanectví USA v Praze. V následné diskusi položili studenti přednášejícímu řadu podnětných otázek. Nejaktivnější debatéři – Matěj Faltus z 3.B a Valerie Cibulková z 3.C byli odměněni malým dárkem. Pan Merz vyjádřil velký obdiv k úrovni angličtiny studentů a byl doslova ohromen jejich velkým zájmem o téma a širokými znalostmi.

  

 

Zkoušky FCE a CAE

Fotografie z předávání certifikátů:

 

 

English Day 2011

V červnu roku 2011 se studenti AG Štěpánská podíleli na přípravě a organizaci projektu English Day. Cílem této akce bylo především zdokonalit se v anglickém jazyce a lépe poznat kulturu anglicky mluvících zemí. Zároveň se však studenti rozhodli finančně podpořit neziskovou organizaci Liga proti rakovině.

Přehled aktivit:

 • besedy s hosty – anglickými rodilými mluvčími - o různých aspektech studia a života v zahraničí a práce dobrovolníků
 • kvíz všeobecných znalostí, kde týmy studentů prokazovaly vynikající znalosti zeměpisu
 • nabídka ve stáncích s občerstvením - jídlo a pití typické pro anglicky mluvící země
 • jazykové soutěže a divadelní hry v anglickém jazyce
 • sportovní disciplíny družstev, při kterých se používala angličtina
 • tajná "anglická policie"- dohled nad všudypřítomnou angličtinou a výběr symbolických pokut

Je třeba poděkovat všem studentům a učitelům, kteří se aktivně podíleli na výzdobě školy, připravovali občerstvení, vymýšleli soutěžní aktivity, fotografovali, organizovali besedy s rodilými mluvčími, pomáhali s výběrem neziskové organizace, hodnotili jednotlivé disciplíny či na závěr pomáhali s úklidem. Bez nich by se tento velký premiérový projekt nikdy neuskutečnil.
Velkým přínosem bylo, že se díky "anglické policii" a prodeji občerstvení vybralo 6.600,-Kč. Tyto peníze byly předány jako dárek od studentů pražské pobočce neziskové organizace Liga proti rakovině, jež využívá dotací k vytváření preventivních kampaní i k samotnému výzkumu a léčení rakoviny. Přestože se nejedná o nijak astronomicky vysokou částku, vědomí, že přispíváme na dobrou věc, má pro studenty ohromný význam.
Jelikož se první ročník projektu English Day pořádaný Akademickým gymnáziem Štěpánská opravdu vydařil, těšíme se již na jeho 2. ročník, který hodláme uspořádat opět v červnu.

Petr Matějka, 2.B

AG Stepanska English Day NGO Donations Given to Support Cancer Victims

In June of 2011, the students of AG Stepanska helped to plan and manage the school’s first annual all-school English Day event. The purpose of the event was to encourage students to speak English for several hours during the school day and to expose them to food and customs of English speaking countries throughout the world.

Events included:

 • a Guest Speaker Forum in which native English speakers talked with students about different aspects of teaching, living, going to school, and volunteering in other countries;
 • a Global Knowledge Quiz, where teams of students competed to be Geography Geniuses;
 • Canteens that offered food and drink typical of English-speaking countries;
 • English language games and performances;
 • Team sport activities that stressed speaking English during the competition;
 • English language ‘police’ who caught people speaking Czech during English Day and asked them to pay a 2kc penalty.

The students and teachers who actively participated in decorating the school, preparing the food, creating language activities, taking photos, organizing the Speakers’ Forum, helping with the NGO selection, judging the event, and helping to clean-up are to be congratulated. It was a big project and the event would not have been a success without them.

Another successful aspect of the event is that 6600kc were collected from the Canteens and English Police. The money was given as a gift from the students to the Prague chapter of the League Against Cancer (lpr@lpr.cz). This organization uses its donations to provide a range of vital support for victims of cancer in their homes and in treatment centers. It is a small but important way for the students at AG to contribute to their community in a meaningful way.

Because the First Annual AG Stepanska English Day was a real success, we are looking forward to the Second Annual English Day event in June 2012 with enthusiasm.