Akademické gymnáziumškola hlavního města Prahy

Štěpánská 22
Praha 1, 110 00
tel. 221 42 19 31

Partneři

alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()

Aktuální události

 • 28.01.2021

  Ukončení 1. pololetí šk. roku 2020/2021 – zveřejnění pololetní klasifikace ve webové aplikaci v Bakalářích

 • 25.01.2021

  Uzavření klasifikace za 1. pololetí

 • 22.01.2021

  Uzavření docházky za 1. pololetí

 • 04.01.202128.01.2021

  Distanční výuka

                                   Další události naleznete v archivu.

Novinky ze školy

Distanční výuka

Rozvrhy tříd platné od pondělí 11. 1. 2021 naleznete na stránce Studium – Rozvrh.

Dle informace MŠMT bude výuka na SŠ ve všech ročnících probíhat distančním způsobem. Aktuální rozvrhy a změny v období mimořádné situace jsou uváděny v Bakalářích.

BBC Big Live Class

V úterý 24. listopadu 2020 si někteří studenti z pokročilých skupin 3. a 4. ročníku přivstali, aby si zpestřili online výuku angličtiny mezinárodní vyučovací hodinou ve spolupráci s Pearson and BBC Big Live Lessons. Velmi sympatický anglický lektor Dan Shepherd probíral přitažlivou formou téma The Cost of Higher Education. Kromě zajímavého videa z reálného prostředí a práce s předem staženými pracovními listy tak mohli zúčastnění sdílet své dojmy a názory v chatu nebo hlasovém záznamu se studenty z jiných škol z České republiky, ale i z Polska a Slovenska.

Pěvecký sbor PF 2021

Většinu roku 2020 zkoušel sbor pouze online. Toto video berte jako ohlédnutí za našim posledním společným koncertem, který se konal v prosinci 2019.
Nevzdáváme to! Nadále se setkáváme a společně pracujeme v obvyklém čase, ale pouze na dálku. Vzpomínáme, ale zároveň i hledíme do budoucnosti. Těšíme se na své diváky a živá vystoupení. Přejeme Vám veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021!

Den otevřených dveří

Akademické gymnázium nebude v listopadovém termínu pořádat prezenční den otevřených dveří. Pro zájemce o studium připravujeme materiály na stránce Den otevřených dveří a ve virtuálním veletrhu Schola Pragensis (od 26.11. do února 2021).
Dotazy k přijímacímu řízení můžete pokládat e-mailem nebo telefonicky.

Zkoušky FCE / CAE

Cambridge English Exams – AKCENT International House
Přihlašování ke zkouškám FCE (B2), CAE (C1), CPE (C2) v únoru a březnu 2021 zahájeno!
Vyplňte přihlášku online co nejdříve dle těchto pokynů.
Info o termínech a cenách (tabulka ke stažení).
Hodně zdaru u zkoušek!

Nabídka zaměstnání

Akademické gymnázium hledá pracovníka do školní knihovny na plný úvazek s nástupem od 1. 1. 2021.

Akademické gymnázium hledá vyučující/ho s aprobačními předměty zeměpis a tělesná výchova na plný úvazek s nástupem od 1. 9. 2021.

Akademické gymnázium vypisuje výběrové řízení na pozici školního psychologa / školní psycholožky na poloviční úvazek. Nástup možný ihned.

Své nabídky s CV můžete zasílat e-mailem na adresu agstepanska@agstepanska.cz. Podrobnější informace o nabízených pracovních pozicích můžete obdržet na tel. 221 421 936.

Kurzy CTM – on-line studium odborných předmětů v Aj

Registrace www.ctm-academy.cz/online.
CTM nabízí studentům možnost vzdělávat se i mimo školu a věnovat se oboru, který studenty baví. A to v angličtině s podporou instruktora. V katalogu CTM najdete kurzy programování, psychologie, biologie, historie, matematiky a spoustu dalších. Kurzy jsou od základů odborné angličtiny až po kurzy Advanced Placement (AP) s možností mezinárodní AP zkoušky. Jde o vzdělávání nad rámec studia na střední škole. Kurzy organizuje Centrum pro talentovanou mládež  (facebook).

Fotogalerie

caption/text()

Adaptační kurz 1.A

caption/text()

Adaptační kurz 1.B

caption/text()

Adaptační kurz 1.C

caption/text()

Lyžařský kurz 1.B

caption/text()

Lyžařský kurz 2.D Rakousko

caption/text()

Výstava Berlín s AG 2019