Akademické gymnáziumškola hlavního města Prahy

Štěpánská 22
Praha 1, 110 00
tel. 221 42 19 31

Partneři

alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()alttext/text()

Aktuální události

 • 17.11.2020

  Státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii

 • 29.10.202030.10.2020

  Podzimní prázdniny (budova školy uzavřena)

 • 28.10.2020

  Státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu

 • 26.10.202027.10.2020

  Na základě krizového opatření vlády jsou základní školy, střední školy, konzervatoře a základní umělecké školy ve dnech 26. a 27.10. uzavřeny. V těchto dnech pak není školami zabezpečován distanční způsob vzdělávání z důvodu opatření MŠMT. Budova školy bude v tyto dny uzavřena.

 • 15.10.202021.10.2020

  Logická olympiáda – kategorie C (SŠ), základní kolo, on-line, přihlášení studenti, prof. Trkovská

 • 05.10.202023.10.2020

  Distanční výuka

                                   Další události naleznete v archivu.

Novinky ze školy

Distanční výuka 5.–23.10.

Mimořádný rozvrh naleznete na stránce Studium – Rozvrh (od pondělí 12. 10. jsou v rozvrhu malé změny pro třídy 1.BC a 2.BC).

Distanční výuka bude probíhat využitím platformy Google ClassRoom, vyučující však mohou využívat i doplňkové aplikace. Rozvrh je koncipován tak, aby nedocházelo ke kolizi synchronní on-line komunikace učitelů se třídami a skupinami navzájem. Pokrývá cca 50% dotace vyučovacích hodin. Neznamená to však, že všechny hodiny musí být odvedeny synchronně. Mimo synchronní online výuku (rozvrh) budou zbylé vyučovací hodiny, které nejsou uvedeny v tomto rozvrhu, nahrazeny dalšími prezentacemi vyučujících, úkoly k vypracování a jinými studijními materiály.

V Bakalářích zůstává nastaven standardní rozvrh. Do třídní knihy bude zaznamenána probraná látka, příp. průběžná klasifikace.

Ve školní jídelně bude všem žákům nastavena generální odhláška obědů. V případě zájmu o stravování se lze individuálně dohodnout v kanceláři jídelny.

Přístup do budovy školy bude umožněn, v naléhavých případech lze vyzvednout ze skříňky zapomenuté učebnice apod.

Kurzy FCE / CAE

Ve školním roce 2020/2021 se z důvodu nejistoty přímé výuky v době koronavirové krize nebudou zahajovat přípravné kurzy ke zkouškám FCE nebo CAE.

Zájemci o březnové zkoušky FCE / CAE se mohou přihlašovat v lednu 2021 (bude upřesněno).

Kurzy CTM – on-line studium odborných předmětů v Aj

Registrace www.ctm-academy.cz/online.
CTM nabízí studentům možnost vzdělávat se i mimo školu a věnovat se oboru, který studenty baví. A to v angličtině s podporou instruktora. V katalogu CTM najdete kurzy programování, psychologie, biologie, historie, matematiky a spoustu dalších. Kurzy jsou od základů odborné angličtiny až po kurzy Advanced Placement (AP) s možností mezinárodní AP zkoušky. Jde o vzdělávání nad rámec studia na střední škole. Kurzy organizuje Centrum pro talentovanou mládež  (facebook).

Výuka v týdnu od 26. - 30. 10.

Základní školy, střední školy, konzervatoře a základní umělecké školy - ve dnech 26. a 27. 10. jsou  tyto školy krizovým opatřením vlády uzavřeny. V těchto dnech pak není školami zabezpečován distanční způsob vzdělávání z důvodu opatření MŠMT. Vzhledem ke krizovému opatření jsou nadále i v tyto dny uzavřeny školní družiny, školní kluby i střediska volného času. Ve dnech 29. a 30. 10. jsou podzimní prázdniny (zdroj: MŠMT).

Maturitní ples

Maturitní a imatrikulační ples Akademického gymnázia se vzhledem k současné situaci přesouvá z prosincového termínu na úterý 13. dubna 2021.

Veřejné zakázky

Akademické gymnázium vypisuje nová zadání veřejných zakázek.

Soutěž v anglickém jazyce

Nabídka zaměstnání

Akademické gymnázium hledá vyučující/ho s aprobačními předměty zeměpis a tělesná výchova na plný úvazek s nástupem od 1. 9. 2021.

Akademické gymnázium vypisuje výběrové řízení na pozici školního psychologa / školní psycholožky na poloviční úvazek. Nástup možný ihned.

Své nabídky s CV můžete zasílat e-mailem na adresu agstepanska@agstepanska.cz. Podrobnější informace o nabízených pracovních pozicích můžete obdržet na tel. 221 421 936.

Fotogalerie

caption/text()

Adaptační kurz 1.A

caption/text()

Adaptační kurz 1.B

caption/text()

Adaptační kurz 1.C

caption/text()

Lyžařský kurz 1.B

caption/text()

Lyžařský kurz 2.D Rakousko

caption/text()

Výstava Berlín s AG 2019