Akademické gymnáziumškola hlavního města Prahy

Sportovní soutěže

• Sportovní den je zaměřen na lehkou atletiku. Právě lehkoatletické disciplíny zařazujeme do výuky velmi obtížně – nemáme atletické hřiště. Zájem o soutěže bývá velký, v deseti disciplínách soutěží kolem stovky studentů.
  • Lední hokej – každým rokem v zimních měsících škola pronajímá zimní stadion v Černošicích, zde se odehrávají utkání v ledním hokeji, kde aktéři mají možnost porovnat své schopnosti v českém národním sportu.
  • Školní turnaj v odbíjené
  • Školní florbalová liga
  • Školní turnaj v kopané – více informací na stránkách FSAG
  • „POPRASK“ – naši studenti se každoročně zúčastňují Poháru pražských škol v odbíjené, košíkové, florbalu a badmintonu.
  • Mikulášské schody – štafetový běh po schodech AG
  • Vánoční volejbalový turnaj
  • Vánoční badmintonový turnaj

Beachvolejbalový turnaj SŠ

31. 5. 2018
Na beachvolejbalovém turnaji POPRASK, na kurtech klubu Ládví, školu reprezentovali Ota Cuřín (3.C), Martin Pfeifer (1.C) a Tomáš Preisler (1.A).

Mistrovství ČR v golfu pro tříčlenná družstva SŠ

(více fotografií)

Florbalový turnaj SŠ

22. 3. 2018

Dračí lodě

14. 6. 2017
Po vydařených výkonech v rozjížďkách a solidním čase ve finále "B" obsadilo dračí družstvo AG na středočeském mistrovství středních škol pěkné 6. místo.

31. 5. 2017
Turnaje se zúčastnila děvčata ze 1.B. Ve skupině holky skončily na 3. místě a do bojů o medaile již nezasáhly. Přesto zaslouží pochvalu a příště to určitě vyjde!

Mistrovství ČR v golfu SŠ

30. 5. 2017, hřiště GR Mstětice

( více fotografií)

Turnaj SŠ Florbal

21. 4. 2017 proběhl závěrečný finálový turnaj Florbalové ligy. Naše děvčata v něm obhájila loňské druhé místo. Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

Juniorský maraton

V úterý 18.4. se konal další ročník Juniorského maratonu. I přes nepřízeň počasí dokázala desítka našich studentů uběhnout štafetovým způsobem maratónskou vzdálenost. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Beachvolejbalový turnaj

14. 12. 2016
Studentky naší školy Bára Pařízková, Johanka Paloušová, Valentýna Dostálová (všechny 1.B) a Míša Trenklerová (2.D) se zúčastnily beachvolejbalového turnaje středních škol. Bára s Johankou turnaj vyhrály a Valentýna s Míšou skončily na 3. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

12.4.2016
Ve finále celoročního pražského florbalového turnaje získalo družstvo dívek 2. místo. Naše dívky skončily ve finálovém zápase druhé, když s vítězem remizovaly a prohrály až na samostatné nájezdy. Gratulujeme k velkému úspěchu naší školy!

Turnaj SŠ Beach Volleyball

7. 10. 2015
Družstvo ze 4.A se umístilo na 2. místě a získalo pohár, družstvo studentů 1. a 3. ročníků skončilo 4. z celkem 13 účastníků.

10. 6. 2015

Závody Dračích lodí

10. 6. 2015

Pohár pražských škol – orientační běh

12. 5. 2015
Silvie Slavíková se umístila 5. a Tomáš Jungman 17. v pražském kole.

8. 4. 2015

Florbalová liga středních škol

7. 4. 2015
Naše družstvo dívek se umístilo na 2. místě.

Mikulášský turnaj středních škol v beachvolejbalu

3. 12. 2014
Žáci naší školy získali 2. místo v Mikulášském turnaji středních škol v beach volejbale.

Dne 29. 4. se 20 studentů naší školy zúčastnilo Juniorského maratonu (10x4,2km), kde utvořili 2 týmy ve složení: 3.A - Zázvorka, Jakšič, Klátilová, Hodek, Kurešová, Křesťan, Hauptmanová, Novotný, Hladík, Kožíšek; Mix školy - Zítek, Hejna, Hradilová, Vlčev, Urbanová, Kordoš, Králová, Vavrouš, Hlavsová, Vlasák.

Naším cílem nebylo vyhrát, ale doběhnout! A to se také povedlo, 3.A uběhla maraton v čase 3:21:22 a mix 3:18:31. Dosažený čas z minulého roku se sice nepodařilo překonat, ale všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Nejrychlejšího času dosáhl student 3.C David Vavrouš, který úsek 4,2 km zaběhl za 15:55,3. Povede se rekord překonat příští rok??

J. Berková, E. Chaloupková

Beachvolejbalový turnaj středních škol

Dne 2. 4. 2014 se studenti naší školy (A. Kodídková 1. A., A. Cihlářová 1. C, A. Čápová 2. A, J. Tesař 1. A a P. Foltman 2. A) zúčastnili beachvolejbalového turnaje středních škol ve sportovním centru Hamr - Záběhlice.

Celkově bylo přihlášeno 16 středních škol. Ze skupiny postoupili naši studenti ze 3. místa, poté v "pavoukovi" porazili Obchodní akademii Dušní a postoupili dále. V dalším utkání prohráli s pozdějším celkovým vítězem turnaje a celkově obsadili 5.–8. místo. V konkurenci ostatních škol se naši studenti určitě neztratili a zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony!