Akademické gymnáziuma Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky,školy hlavního města Prahy

Sport

Lyžařský výcvikový kurz pro 1. ročník
Lyžařského kurzu se pravidelně zúčastňují všechny třídy prvního ročníku. Poslední léta jezdíme do Pece pod Sněžkou na Kolínskou boudu.

 
(více fotografií)

Sportovní kurz pro 3. ročník
Kurz převážně zaměřujeme na cykloturistiku. Doplňujícími aktivitami jsou míčové hry, plavání, orientace v terénu  apod. Již po několik let nám nejlépe vyhovuje rekreační areál LITES v Borovici u Mnichova Hradiště, odkud se nám nabízejí zajímavé a minimálně frekventované trasy do bývalého vojenského prostoru Ralsko nebo do nedalekého Českého ráje. Při výrazném zájmu studentů pořádáme lyžařský kurz, zaměřený na sjezdový a běžecký výcvik.

Výběrový lyžařský zájezd do Alp
Pro studenty 2. až 4. ročníku pořádáme každoročně v březnu zájezd do Uttendorfu, odkud nás skibus zaveze do areálu Wildkogel nebo Weissee. Jedná se o čtyři dny lyžování v krásném vysokohorském prostředí. Zejména díky příznivým cenám i službám je o tuto akci stále zájem.

 
(více fotografií)

Prodloužené víkendy na vodě pro 3. ročník
Poslední léta se nám osvědčila řeka Vltava, kterou sjíždíme z Vyššího Brodu do Boršova.

 
(více fotografií)

Sportovní den

Sportovní hry (nepovinný předmět)
V odpoledních hodinách konají: volejbal (prof. Skolil), florbal+fotbal (prof. Srp), posilování (prof. Bárta), aerobic (prof. Srpová; klasický aerobik v různých choreografiích, prvky kick-boxingu, posilování všech částí těla, strečink).

Lední hokej
Zimní stadion Černošice