Akademické gymnáziumškola hlavního města Prahy

SOČ

VÍTĚZOVÉ SOČ 2018

Stát a právo

  • 1. místo – Kristýna Misařová, 4.C – 7. místo v krajském kole
    Postavení homosexuálů v českém právním systému
  • 2. místo – Karolína Jurčová, 4.D
    Právní aspekty darování a transplantace orgánů v České republice
  • 3. místo – Anna Kadlecová, 4.B
    Trestná činnost spojená s internetovou kriminalitou v České republice

 
(více fotografií)

Moderní česká historie

  • 1. místo – Karolína Jurčová, 4.D – 2. místo v krajském kole, postup do kola celostátního
    Pracovní tábory zřízené při uranových dolech v období 50. let v ČSR
  • 2. místo – Marek Nebeský, 4.D
    Odbojová činnost MUDr. Ladislava Nebeského v období za Protektorátu B+M
  • 3. místo:
    Romana Štěrbová, 4.D
    Obec Hradišťko – součást výcvikového prostoru Waffen SS na Benešovsku
    Martina Horejšová, 4.D
    Akce Kameny ve Všerubech na Domažlicku

Ekonomie

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo – Kristýna Misařová, 4.C
    Fenomén sdílené ekonomiky v ČR v 21. století
  • 3. místo – Valerie Cibulková, 4.C
    Ekonomický vliv herního průmyslu v USA v 21. století

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo – Polina Sirotina, 4.B – postup do krajského kola
    Židé na území Běloruska
  • 2. místo – Valerie Cibulková, 4.C – postup do krajského kola
    Nacismus a komunismus
  • 3. místo – Matěj Faltus 4.B
    Češi, Poláci a Maďaři, středoevropská cesta a NATO

Psychologie

  • 1. místo – Kristýna Misařová, 4.C – 3. místo v krajském kole
    Hypnóza, její metody a využití
  • 2. místo – Markéta Majerová, 4.A
    Mentální anorexie
  • 3. místo – Hana Kosová, 4.C
    Alzheimerova choroba

Religionistika

  • 1. místo – Adele Feigl, 4.C
    Hnutí dobrovolné chudoby ve středověku
  • 2. místo – Johana Šebková, 4.C
    Talmud a jeho role v židovské společnosti
  • 3. místo – Lada Musijenková 4.B
    Návrat pravoslaví po pádu režimu v dnešním Rusku

Více informací o SOČ na stránce www.soc.cz.

 

Časopis SOČkař

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2017

Stát a právo

  • 1. místo – Vojtěch Kreuz 4.C, 1. místo v krajském kole (diplom), 5. místo v celostátním finále (výsledky)
    Trestní stíhání prvorepublikového poslance Viléma Kneborta v rámci procesu se Zelenou internacionálou
  • 2. místo – Viktorie Pifflová 4.B
    Proces integrace národnostních menšin do prvorepublikové společnosti ČSR
  • 3. místo – neuděleno

 
(více fotografií)

Moderní česká historie

  • 1. místo – Michaela Severinová 4.B
    Historicko politologický vývoj Československé republiky od jejího vzniku do počátku 30. let
  • 2. místo – Veronika Macková 4.A
    Československé vztahy se sionistickým hnutím a se státem Izrael v letech 1918–1952
  • 3. místo – Ema Pospíšilová 4.C
    Odbojová činnost v roce 1942 ve Zlínském kraji z pohledu Libuše Lakomé

Ekonomie

  • 1. místo – Kateřina Pospíšilová 4.B
    Stínová ekonomika a práce načerno v ČR 1993-2002
  • 2. místo – Hana Sklenářová 4.C
    Přijetí eura v České republice
  • 3. místo – Markéta Kučerová 4.C
    Dopady hospodářské krize na československou ekonomiku a vývoz ve 30. letech 20. století

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo – Veronika Macková 4.A
    Ekonomická a vojenská spolupráce Československa s Egyptem v letech 1952-1970
  • 2. místo – Alena Jiskrová 4.B
    Migrační vlny cizinců v 2.pol.20.století a současná situace
  • 3. místo:
    Klára Pavlíková
    4.B
    Asasíni jako předchůdci moderního terorismu
    Jiří Svoboda 4.B
    Wahhábismus a Islámský stát

Religionistika

  • 1. místo – Kristýna Loužecká 4.B
    Šintoismus
  • 2. místo – Barbora Šmídová 4.B
    Náboženství přírodních národů
  • 3. místo – Anna Ovsíková 4.B
    Koncept New Age, jeho vývoj a spiritualita

Psychologie

  • 1. místo – Michaela Šmídová 4.B
    Náboženství z pohledu Sigmunda Freuda a jiných psychologů
  • 2. místo – Martina Bartošová 4.B
    Psychologie davu
  • 3. místo – Hana Sklenářová 4.C
    Nepříčetnost a snížená příčetnost

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2016

Stát a právo

  • 1. místo – Michal Zítek 4.C, postup do krajského kola SOČ obor 17 Politologie
    Právní režim kosmického prostoru a nebeských těles z pohledu mezinárodního práva
     
    (více fotografií)
  • 2. místo – Jan Zítek 4.C
    Vodní zákon a problematika vlastnictví vod v ČR
  • 3. místo – Marie Bláhová 4.A
    Dodržování práv zvířat v mezinárodním právu po roce 1945

Moderní česká historie

  • 1. místo – Adam Rosenheim 4.B, 2. místo v krajském kole SOČ obor 16 Historie (diplom)
    Generál Vilém Stanovský a jeho osud po 2. světové válce
     
    (více fotografií)
  • 2. místo – Johana Černochová 4.B
    Akce K – likvidace mužských řeholních řádů v dubnu 1950
  • 3. místo – Ondřej Tomášek 4.A
    Československé legie v Rusku z pohledu legionáře Františka Tomáška

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo – Johana Černochová 4.B, postup do krajského kola SOČ obor 16 Historie
    Vývoz zbraní z České republiky do nedemokratických zemí
  • 2. místo – Dominik Kavřík 4.C
    Bitva o Mogadishu: nástup bitevní anarchie
  • 3. místo – Anna Řídká 4.B
    Odkaz politiky Henryho Kissingera

Moderní historie

  • 1. místo – Adam Rosenheim 4.B, 3. místo v krajském kole SOČ, obor 17 Politologie (diplom)
    Rozbor politické situace v Íránu s ohledem na dějiny 20.století
  • 2. místo – Zuzana Smetanová 4.C
    Vzestup moderního Japonska
  • 3. místo – Natálie Vaidišová 4.B
    Vznik východního bloku a jeho politický vývoj v letech 1944–1949

Ekonomie

  • 1. místo – Sandra Nouzáková 4.C
    Ekonomický růst ČR v roce 2015
  • 2. místo – Ondřej Nymburský 4.C
    Internacionalizace RMB /CNY- čínský jüan/
  • 3. místo – Petra Lehejčková 4.C
    Hospodářský cykly – teorie a skutečnost v rámci ČR

Religionistika

  • 1. místo – Zuzana Smetanová 4.C
    Christianizace artušovského mýtu
  • 2. místo – Martin Čihák 4.A
    Komparace tří psychologických pohledů na víru a náboženství
  • 3. místo – Dominik Kavřík 4.C
    Církev Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů

Psychologie

  • 1. místo – Martin Čihák 4.A, postup do krajského kola SOČ obor 14
    Komparace tří psychologických pohledů na víru a náboženství 
     
  • 2. místo – Alžběta Bartoníčková 4.C
    Léčba mentální anorexie z pohledu pacienta
  • 3. místo – Martina Černá 4.C
    Poruchy příjmu potravy se zaměřením na anorexii a bulimii
  • 3. místo – Anna Horáková 4.B
    Vzájemný vliv jedince a davu

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2015

Ekonomie

  • 1. místo – Karel Růžička 4.B
    Vliv státního zřízení a příčiny nadprůměrného růstu ekonomiky a prosperity Singapuru po získání nezávislosti v roce 1965
  • 2. místo – Michal Vlasák 4.B
    Finanční podmínky a problémy Českého občana žijícího na státní sociální podpoře v současných ekonomických podmínkách
  • 3. místo – Josef Růžička 4.C
    Současná podniková fůze v ČR ze státoprávního a ekonomického pohledu

Stát a právo

  • 1. místo – Ondřej Bronec 4.A
    Problematika vztahu státu a církve Československu a „Restituční“ zákon vlády Petra Nečase
  • 2. místo – Kateřina Hošková 4.C
    Ekonomický smysl a právní odpovědnost provozovatele webového diskusního fóra
  • 3. místo – Nicol Ložková 4.D
    Práva žen v Sýrii v konfrontaci s právem šarí'a

Moderní historie (SOČ)

  • 1. místo – Anna Boučková 4.C, 4. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ obor 16-dějepis
    Romové v kárném a posléze koncentračním táboře Lety u Písku a vývoj tohoto zařízení od srpna roku 1940 do současnosti
     
    (více fotografií)
  • 2. místo – Kateřina Kolací 4.D
    Historické příčiny vedoucí k rozdělení ČSFR v roce 1993 (MVz)
  • 3. místo – Dominika Uhrová 4.D
    Rehabilitace politických vězňů v 60. letech 20. století v ČSSR

Dějepis (SOČ)

  • 1. místo – Kateřina Doubková 4.C, 5. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ obor 16-dějepis
    Vztahy Čechů a Němců v oblasti Kvildska a Borovoladska od r. 1935 do r. 1955
     
    (více fotografií)
  • 2. místo – Aleš Teichman 4.C
    Trutnovsko v období 1938-1945 se zaměřením na pracovní tábory Žacléř, Poříčí, Bernartice
  • 3. místo – Kateřina Hošková 4.C
    Tovaryšstvo Ježíšovo v obci Tuchoměřice a jejím okolí v letech 1621 - 1773

Religionalistika (SOČ)

  • 1. místo – Kateřina Hošková 4.C, 2. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ obor 17-filosofie (diplom), návrh k postupu do CELOSTÁTNÍHO KOLA
    Komunita Chemin Neuf a její život v tuchoměřickém klášteře
  • 2. místo – Nicole Martincová 4.B
    Náboženské povědomí studentů AG
  • 3. místo – Dominika Uhrová 4.D
    Kosmogonie a kosmologie v pojetí starověkých národů Mezopotámie a Egypta

Psychologie I. (SOČ)

  • 1. místo – Kristýna Jelínková 4.B, 1. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ obor 14-psychologie (diplom), postup do CELOSTÁTNÍHO KOLA
    Posttraumatická stresová porucha PTSD - Případová studie
  • 2. místo – Nikola Novotná 4.D
    Manipulace ovlivňující poznávací procesy jedince
  • 3. místo – neuděleno

Psychologie II.

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo – Eliška Marková 4.B
    Posttraumatický stres jako důsledek Americké občanské války
  • 3. místo – Kristýna Irategeka 4.B
    Holotropní dýchání jako forma terapie a prostředek sebepoznání
  • 3. místo – Nicole Martincová 4.B
    Motivy studentů maturitních ročníků 2014/2015 pražských gymnázií při výběru VŠ

Mezinárodní vztahy (SOČ)

  • 1. místo – Karolína Bulíčková 4.B, postup do krajského kola
    Nezávislé Skotsko
  • 2. místo – Nikola Vincová 4.B
    Afghánský náboženský fundamentalismus a jeho příčiny
  • 3. místo – Karolína Spejchalová 4.D
    Historické předpoklady odsunu sudetských Němců z ČSR 1945-1946

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2014

Dějepis

  • 1. místo – Anna Libánská 4.D, 3. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ (diplom)
    Třicetiletá válka a její vliv na změny osídlení Černokostelecka
  • 2. místo – Edina Balogh 4.C
    Trianonská smlouva a její vliv na připojení Maďarského království k nacistickému Německu
  • 3. místo – Angelique Truijensová 4.D
    Operace Market-garden a její následky na nizozemské civilní obyvatelstvo

Moderní historie

  • 1. místo – Zuzana Prokopová 4.B, postup do krajského kola
    Zpravodajsko-sabotážní skupina Tři králové
  • 2. místo - Edina Balogh 4.C
    János Kádár a "gulášový socialismus"
  • 3. místo - – Alena Kosová 4.C
    Pius XII. a Vatikán během druhé světové války

Stát a právo

  • 1. místo – Zuzana Roudnická 4.C
    Politika Apartheidu v JAR v 80. letech 20. století a její dopad na společnost
  • 2. místo - Alena Kosová 4.C
    Analýza státoprávního upořádání Protektorátu B+M 1939-1945
  • 3. místo - Valtr Kolban 4.D
    Právní normy týkající se nutné obrany a krajní nouze v podmínkách České republiky v praxi

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo - Karim Skadrani 4.C, 2. místo KRAJSKÉ KOLO (diplom)
    Syrská občanská válka
  • 2. místa
    - Luna Cantillo 4.D
    Ekonomický aspekt válek na příkladě rusko-čečenského konfliktu
    – Kateřina Tučková 4.B
    Zahraniční reakce na srpnovou okupaci

Religionistika

  • 1. místo - Anežka Zákopčaníková 4.B
    Uctívání bóddhisattvů
  • 2. místo - Veronika Neužilová 4.B
    Původní postavení ženy v Islámu
  • 3. místo - Klára Kubíčková 4.B
    Megalitický komplex

Psychologie

  • 1. místo - Michaela Hohinová 4.C, 2. místo KRAJSKÉ KOLO (diplom)
    Diagnostika syndromu demence
  • 2. místo - Veronika Neužilová 4.B
    Lehká mentální retardace a ADHD - případová studie
  • 3. místo - neuděleno

Ekonomie

  • 1. místo – Daniel Martiška 4.A
    Právní a ekonomické aspekty monetární funkce ČNB vyplývající ze zákona 6/1993 Sb.
  • 2. místo – Michal Bodiš 4.B
    Porušování autorského práva na internetu, ztráty hudebního průmyslu
  • 3. místo – Oldřich Stejskal 4.D
    Analýza plánu a profitabilita roku 2012 2N Telekomunikace

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2013

Dějepis - Moderní historie

  • 1. místo – Petr Hotovec 4.B, 1. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ (diplom) a postup do celostátního finále
    Vliv odsunutých Němců na zahraniční a vnitřní politiku NDR a SRN
  • 2. místo – Pavlína Krausová 4.B
    Druhá vlna české emigrace do Spojených států amerických
  • 3. místo – Václav Skořepa 4.C
    Jaltská konference a její vliv na utváření poválečné střední Evropy

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo - Robin Semrád 4.B, 2. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ (diplom) a postup do celostátního finále
    Margaret Thatcherová a evropská integrace
  • 2. místo - Filip Kouřil 4.B
    Arabská imigrace do Francie
  • 3. místo - Ekaterina Tkachenko 4.C
    Politický systém Ruské federace a politika Putina

Ekonomie

  • 1. místo – Petr Hotovec 4.B, 3. místo KRAJSKÉ KOLO SOČ (diplom)
    Vliv svobody dle liberálního pojetí na fungování ekonomiky
  • 2. místo – Ekaterina Tkachenko 4.C
    Cash flow (peněžní tok) a jeho vliv na řízení podniků v ČR
  • 3. místo – Jasmína Popovičová 4.B
    Vývoj společnosti Apple Inc. od roku 1996

Dějepis

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo - Sára Flemrová 4.C
    Cesare Borgia a jeho rozporuplná role v italských dějinách
  • 3. místo - Barbora Havlíková4.C
    Sionismus a jeho vliv na vznik státu Izrael

Stát a právo

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo - Pavlína Krausová 4.B
    Podmínky odebrání a přiznání svéprávnosti dle Občanského zákoníku
  • 3. místo - Petr Hotovec 4.B
    Co jsou Prezidentské dekrety, legalita dekretů presidenta Beneše
  • 3. místo - Barbora Havlíková 4.C
    Nekalá soutěž v ČR

Politologie

  • 1. místo - Václav Skořepa 4.C
    Fašismus a nacismus v československé politice
  • 2. místo - Prokop Šeferna 4.B
    Masakr izraelských sportovců při LOH v Mnichově roku 1972ně dědičné onemocnění
  • 3. místo - Anna Davidová 4.B
    Frakce Rudé armády (RAF)

Psychologie

  • 1. místo - neuděleno
  • 2. místo - Sára Haspeklová 4.A
    Drogy a pozměněné stavy vnímání
  • 3. místo - Kristina Kyselová 4.B
    Profilování pachatele a jeho význam při vyšetřování orgánů činných v trestním řízení

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2012

Dějepis

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo – Renata Bartončíková 4.C
    Anglikánská církev, státoprávní vývoj v Anglii za vlády Jindřicha VIII.
  • 3. místo – Kateřina Thomková 4.B
    Woodstock
  • 3. místo – Barbora Smyčková 4.B
    Řád chudých rytířů Krista a templu Šalamounova - řád rytířů, obchodníků, bankéřů

Moderní historie

  • 1. místo - Martin Hampejs 4.B, postup do krajského kola
    Jindřich Žilka
  • 2. místo - Anežka Ťuláková 4.B
    Zanikající kultura Sámů a jejich pozice v Norsku
  • 3. místo - Kateřina Kubišová4.B
    Československý poúnorový exil - vznik Rady svobod. čsl.

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo – Barbora Šmehýlová 4.C
    Jan Pavel II. a polské hnutí Solidarita 1979-1980
  • 3. místo – Martin Hampejs 4.B
    Mezinárodní politika v Portugalsku v období 2. sv. války
  • 3. místo – Alžběta Kolářová 4.A
    Světová ekonomická krize 2007

Stát a právo

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo - Jana Mahlerová 4.B
    Zrušení šlechtických titulů v ČSR v roce 1918
  • 3. místo - Daniel Res4.C
    Vznik a počátky organizovaného zločinu - sicilská mafie

Religionistika

  • 1. místo – Veronika Truhlářová 4.A
    Voodoo
  • 2. místo - neuděleno
  • 3. místo - neuděleno

Psychologie

  • 1. místo - Daniel Res 4.C, postup do krajského kola SOČ
    Chování člověka v boji a psychologie velení a řízení boje
  • 2. místo - Tereza Pokorná 4.A
    Huntingtonova choroba - autozomálně dominantně dědičné onemocnění
  • 3. místo - Veronika Truhlářová 4.A
    The Violence of the "Serial Killers"

Ekonomie

  • 1. místo - Jaroslav Štěpán 4.A
    Vývoj nezaměstnanonsti v ČR od roku 1993 do 2011 a její vliv na ekonomiku
  • 2. místo - Barbora Šmehýlová 4.C
    Srovnání odpisů z daňového přiznání za rok 2011 ČR-SR
  • 3. místo - Veronika Winklerová 4.A
    Teorie externalit v environmentální ekonomii

Více informací na SOČ na stránce www.soc.cz.

 

VÍTĚZOVÉ SOČ 2011

 
(více fotografií)

Stát a právo

  • Barbora Studihradová 4.D, 1. místo v krajském kole, 1. místo v celostátním kole SOČ (diplom)
    DNA jako důkaz /Problematika národních DNA databází a využívání analýzy DNA ve forenzní vědě/
  • 1. místo - Robin Kraffer 4.C, postup do krajského kola SOČ
    Komparace volebních systémů států Evropy a jejich důsledků na politické prostředí
  • 3. místo - Hana Keményová 4.B, postup do krajského kola SOČ
    Poválečná retribuce v Československu

Dějepis

  • 1. místo – Alena Křivánková 4.B
    Maxmilien Robespierre a jeho úloha během Teroru za Velké francouzské revoluce
  • 2. místo – Anežka Tomášková 4.B, postup do krajského kola SOČ
    Legionáři v Rusku – divoká jízda
  • 3. místo – Jaroslav Hájek 4.B
    Osud posledních Romanovců

Moderní historie

  • 1. místo - Alena Křivánková 4.B, 2. místo v krajském kole, 3. místo v celostátním kole SOČ (diplom), cena ASUD za práci v oboru historie
    Pierre Mendés France a kritika politického systému francouzské 5. republiky
  • 2. místo - Tereza Pošarová 4.C
    Historické a státoprávní podmínky vedoucí k rozdílnému začleňování Finska ČR do evropských struktur
  • 3. místo - neuděleno

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo – neuděleno
  • 2. místo – Jan Czech 4.B
    Třetí odboj a bratři Mašínové
  • 3. místo – Hana Kemenyová 4.B, Současná Kuba
                       Tomáš Rosendorf 4.B, Olympijské hry, svátek míru …a strachu

Ekonomie

  • 1. místo - Filip Staněk 4.A, 2. místo v  krajském kole SOČ
    Negativní externality v rámci ekonomické teorie a jejich řešení
  • 2. místo - Robin Kraffer 4.C
    Evropský sociální stát a jeho chápání dle základních ekonomických škol a srovnání jeho podob
  • 3. místo - Marika Schimonová 4.D
    Multi-level marketing a jeho aplikace v ČR

Psychologie

  • 1. místo - Aneta Vopálková 4.D
    Rizikové faktory u mentální anorexie
  • 2. místo - Jan Brakenhoff 4.B
    Halucinogenní drogy a lidská psychika
  • 3. místo - Lucie Bartošová 4.B
    Řešení problémů vzniklých z narušených vazeb mezi rodiči a jejich potomky pomocí rodinných konstelací

 

VÍTĚZOVÉ ŠKOLNÍHO KOLA SOČ 2009–2010

Dějepis (dvouletý seminář)

  • 1. místo – Barbora Hoduláková, 4.D, postup do krajského kola SOČ
    Anabáze československých dobrovolníků do Velké Británie během II. světové války
  • 2. místo – Dagmar Jegerová, 4.C, postup do krajského kola SOČ
    Pátrání po Josefu synu Jákobově
  • 3. místo – Diana Štelová, 4.C, postup do krajského kola SOČ
    Vliv komunistického režimu na českou současnost

Dějepis (jednoletý seminář)

  • 1. místo – Kristýna Látalová, 4.D
    Sibiřská anabáze československých legií při návratu do vlasti
  • 2. místo – Vuk Djukič, 4.C
    Miloš Obrenovič vs. Osmanská říše
  • 3. místo – Kateřina Davidová, 4.D
    Snaha Guye Fawkese o svržení vlády ve Velké Británii v 17. století

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo - Vojtěch Vondra, 4.B, postup do krajského kola SOČ
    Írán: hrozby a řešení
  • 2. místo - Denisa Yaka 4.D, postup do krajského kola SOČ
    Vznik Turecké republiky a Mustafa Kemal
  • 3. místo - Barbora Ernygrová 4.C
    Nástup Fidela Castra k moci
  • Johana Krejčíková 4.D - Význam imigrace pro Kanadu

Stát a právo

  • 1. místo - Lucie Čtrnáctá, 4.D
    Konfiskace soukromých zemědělců v Československu v 50. letech
  • 2. místo - Michaela Nováková 4.C
    Vypořádání majetkových poměrů před vstupem do manželství
  • 3. místo - Veronika Marušáková 4.B
    Eichmannův proces

Ekonomie

  • 1. místo - Ilona Rázová 4.C
    Finanční arbitr České republiky
  • 2. místo - Jan Turek 4.C
    Treasury Management v České republice
  • 3. místo - Jakub Jirásek 4.B
    Ekonomická krize 1929 a 2008 v USA a jejich porovnání

Psychologie

  • 1. místo - neuděleno
  • 2. místo - Mirka Fraňková 4.C
    Sny (zaměření na teorii S. Freuda)
  • 3. místo - Tereza Valčíková 4.C
    Sexualita sadismu a masochismu 

VÍTĚZOVÉ ŠKOLNÍHO KOLA SOČ 2008–2009

Dějepis

  • 1. místo – Kristýna Mixová, 4.A
    Smrt Jana Masaryka ve výpovědích
  • 2. místo – Lucie Baťhová, 4.A
    Česká kolaborace za 2. světové války a retribuční dekrety presidenta republiky
  • 3. místo – neuděleno

Mezinárodní vztahy

  • 1. místo - Petra Šťastná, 4.B
    Chorvatská menšina v Česku (postup do krajského kola SOČ)
  • 2. místo - Kristýna Mixová 4.A
    Zahraniční reakce na vyhlazení Lidic
  • 3. místo - Petra Minčičová 4.A
    Východní Timor - cesta k nezávislosti

Stát a právo

  • 1. místo - Matěj Dědina, 4.C
    Řešení úpadku v České republice: Insolvenční zákon vs. Zákon o konkurzu a vyrovnání
  • 2. místo - Zuzana Zajíčková 4.B
    Interpol
  • 3. místo - Denisa Vostárková 4.C
    Vyživovací povinnosti na dítě v ČR

Psychologie

  • 1. místo - Kristýna Čejdová 4.B
    Gestalt terapie jako existenciální setkání dvou lidí
  • 2. místo - Alžběta Stříbrná 4.B
    Svoboda k smysluplnému žití
  • 3. místo - Anna Hlaváčková 4.C
    Působení pohádek na dětskou psychiku a jejich vliv na emocionální a sociální vývoj